oficiální web města

Uživatelé jsou povinni v rámci svých příspěvků a otázek dodržovat právní předpisy České republiky. Jejich příspěvky nesmí obsahovat či propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost nebo diskriminaci.

Uživatelé jsou povinni zachovávat zásady slušného chování, zejména se zdržet užívání vulgárních výrazů a urážek, projevů agrese nebo ponižování, porušování práv jiných osob nebo jinak jednat proti dobrým mravům. Uživatelé nesmí používat skrytou či zjevnou reklamu.

Provozovatel bezodkladně vymaže takový příspěvek či takovou otázku, které budou v rozporu s právními předpisy nebo s těmito zásadami. Provozovatel neodpovídá za obsah otázek či příspěvků uživatelů. Provozovatel je oprávněn vymazat anonymní otázky či příspěvky. Provozovatel si vyhrazuje právo zakázat účast uživateli, který v minulosti porušil právní předpisy nebo tyto zásady. V odůvodněných případech může provozovatel rozhodnout o zákazu přístupu i z jiných důvodů. 

Formulář pro vložení příspěvku

 • Jarošová N. napsal:

  Publikováno 1.7. Výstraha ještě pro červen? Fór na nástěnku, omyl….

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den. Omyl byl u mne. Omlouvám se.Nosek

 • Zuzana Šreiberová napsal:

  Dobrý den, nejdou mi zobrazovat žádné komentáře v této rubrice. Je chyba u mne??? Díky

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den.
   Oslovil jsem našeho zprávce stránek a už by to mělo být v pořádku.
   Nosek
   Dobrý den. Odpověď na Váš dotaz.
   Dobrý den, paní Bubníková,

   zasílám požadované informace pro odpověď na daný dotaz.

   Dopravní značení vedlejších komunikací vychází z požadavku Policie ČR DI Jičín na označení místních komunikací

   v souvislosti s doplněním označení hlavní pozemní komunikace. Jejich požadavek vychází z příslušných zákonů zajišťující BESIP a dle TP65.

   Dle TP 65 :

   „Značkou č. P 2 „Hlavní pozemní komunikace“ se označuje hlavní pozemní komunikace především v obci. Značka platí pro nejbližší křižovatku.

   Jestliže je k úpravě přednosti v jízdě na křižovatce užito značky č. P 2, je na vedlejší pozemní komunikaci umístěna značka č. P 4 „Dej přednost v jízdě!“

   nebo č. P 6 „Stůj, dej přednost v jízdě!“

   Vzhledem k tomu, že v daných křižovatkách nevycházejí rozhledové poměry dle ČSN 736102 jsou zde navrženy DZN P6.

   Dle TP 65 :

   „Značkou č. P 6 se označuje vedlejší pozemní komunikace před křižovatkou s hlavní pozemní komunikací nebo se užívá na místě, kde je řidiči nutno přikázat nebo zdůraznit povinnost dát přednost v jízdě. Značky č. P 6 se užívá v případě, kdy je řidiči nutno přikázat zastavení vozidla na místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled, tj. zejména v případě, kdy křižovatka není dostatečně přehledná“

   Umístění značek je provedeno na základě možnosti reálného provedení osazení v uličním prostoru.

   Ze zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích vycházejí povinnosti řidičů při zastavení, kdy v tomto případě jim to zákon zakazuje z důvodů nedodržení šířkových poměrů. Doplněním značek zákaz stání by vzniknul zmiňovaný les značek a je to zbytečné.

   Provedené značení bylo schváleno a stanoveno dotčenými orgány státní správy.

   S pozdravem

   Ing. Miroslav Kučera

 • Hrdinová napsal:

  Dobrý den,
  ráno jsem byla na hřbitově, pejsek je tam pořád. Hodně kulhá.

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den. Moc díky za informaci. Díky ní, se podařilo pejska odchytit. V současné době je v útulku Chlum u Hořic a čeká na nového páníčka. Ještě jednou moc díky. Nosek

 • Jitka Kalousková napsal:

  Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jak to vypadá s koupalištěm, jestli se bude otevírat? Děkuji

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den. Bohužel ani v letošním roce nebude koupaliště otevřeno. Koupaliště musí projít náročnou rekonstrukcí.
   nosek miroslav

 • Jan Marel napsal:

  Dobrý den,
  Dnes jsem měl debatu s lidmi, kteří šíří po Miletíně zprávy o tom, že zde ubytovaní občané z Ukrajiny vyhazují jídlo ze sbírek, a to údajně v takovém množství, že už jim nestačí odpadkové koše a musel jim být na něj přistaven kontejner. Považuji to za dezinformaci, nicméně chci mít svůj postoj ověřen. Ukrajinci zde s námi budou zřejmě dost dlouho a pokud se již teď mezi lidmi šíří podobné zvěsti, mohlo by to taky špatně dopadnout. Proti dezinformacím se bojuje informacemi, což, podle mého, je jedna z úloh vedení obce. Prosím tedy o odpověď, jak to vlastně je, a pokud je to skutečně dezinformace, zvažte možnosti nějakého informačního zapůsobení na veřejné mínění. Je to těžké, a méně také někdy bývá více, takže to nechám zcela na vás. Děkuji za odpověď, a ujišťuji vás, že si její pravdivost ověřím z dalších nezávislých zdrojů.

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz a pokusím se na něho odpovědět. Občané z Ukrajiny, kteří jsou ubytovaní v Miletíně chodí pravidelně na obědy a večeře do restauračního zařízení nebo se stravují v Celní škole Miletín. Snídaně si nakupují. Potraviny ze sbírek byly odeslány do Náchoda odkud pak dále putovaly na Ukrajinu. Z tohto tedy vyplývá, že ani nemohou vyhazovat potraviny ze sbírek. Část materiální sbírky byla také odeslána do Náchoda. Jinak dvakrát týdně otevíráme prostory materiální sbírky a zde si uprchlíci vybírají potřebné věci. S Ukrajinci jsem ve styku prakticky každý den a nikdy se mně nestalo, že bych viděl vyházené potraviny, ať už do košů v místě ubytování nebo na náměstí. V žádném případě jsme nepřistavovali kontejner na to, aby mohli vyhazovat jídlo. Ale asi vím proč to vzniklo. Včerejšího dne nám maminka z Ukrajiny se svým synem uklízeli po zimě prostor Městského dvora a byla jim přistavena lžíce nakladače a tam naložili do co shrabali v tomto prostoru. I další dny budou uklízet další veřejná prostranství. Je to prostě jeden z dalších mnoha nesmyslů, které se snažím skoro každý den vyvrátit na FB. Kdo a proč tyto dezinformace vymýšlí a dále šíří prostě nechápu. Ale asi to má někdo jako své hoby. Pokud budete mít další dotazy, rád na ně zodpovím. Byl bych rád, kdyby jste mně dal vědět, jaké Vám byly sděleny informace u dalších nezávsilých zdrojů. Jenom pro doplnění, problémy s odkládáním různého odpadu včetně jídla, máme dlouhodobě v ulici Komenského. Ale to už se táhne dlouho a nevíme, které čuně to tak dělá.

 • Michal Laušman napsal:

  Dobrý den. Máme jaro a má zvědavost směřuje ke konání akcí pro rok 2022.
  Marně hledám pořádání tradiční poutě.
  Tedy můj dotaz zní jednoduše.
  Je v plánu a její termín?
  Děkuji

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobrý den. Ano, tradiční pouť po dvou letech opět bude a to v termínu tradičním, tedy 14 dní po Velikonocích. V totmo roce to vychází na 30.4.2022 až 1.5.2022.
   Přeji hezký den
   Nosek Miroslav

 • Vlasta Bangova napsal:

  Dobrý den,jelikož se můj příspěvek ztratil,píšu znovu-v ulici 10.května nešel při posledním hlášení rozhlas. Prosíme podivejte se na to. Děkujeme Bangová

  • Bc. Miroslav Nosek napsal:

   Dobré ráno. Moc díky za upozornění. Dneska by měl přijet pracovník od rozhlasů a dát do do pořádku. Ještě jednou děkuji. Nosek