oficiální web města

Uživatelé jsou povinni v rámci svých příspěvků a otázek dodržovat právní předpisy České republiky. Jejich příspěvky nesmí obsahovat či propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost nebo diskriminaci.

Uživatelé jsou povinni zachovávat zásady slušného chování, zejména se zdržet užívání vulgárních výrazů a urážek, projevů agrese nebo ponižování, porušování práv jiných osob nebo jinak jednat proti dobrým mravům. Uživatelé nesmí používat skrytou či zjevnou reklamu.

Provozovatel bezodkladně vymaže takový příspěvek či takovou otázku, které budou v rozporu s právními předpisy nebo s těmito zásadami. Provozovatel neodpovídá za obsah otázek či příspěvků uživatelů. Provozovatel je oprávněn vymazat anonymní otázky či příspěvky. Provozovatel si vyhrazuje právo zakázat účast uživateli, který v minulosti porušil právní předpisy nebo tyto zásady. V odůvodněných případech může provozovatel rozhodnout o zákazu přístupu i z jiných důvodů. 

Formulář pro vložení příspěvku

41 reakcí na Vaše dotazy na MÚ

 • Tak ať máte, pane starosto, zase co mazat, stejně jako můj včerejší příspěvek, kde jsem se podivoval nad tím, že se po dvou dnech dva tří mých dotazů zázračně na web vrátily. Takže vám tam visí ještě jeden z 2.10. a jeden ze včerejška.
  Je chvályhodné a velice asertivní, že ze zásady neodpovídáte na lži a urážky. Jen by mě zajímalo, v čem a kdy jsem lhal a čím jsem Vás urazil. Maximálně svým závěrečným pozdravem. Tak tedy znova: PRÁCI ČEST, RUKÁM KLID a LIZU ZDAR. A ” MYSLEJTE CHLOUPĚJC, MITNICK!” (což je citát z díla Leo Rostena a Antonína Přidala o panu Kaplanovi).

  • Dobrý den pan doktore. Nevím proč neustále tvrdíte, že něco mažu. Není to pravda, ale to Vám asi nevysvětlím. Pane doktore nebudu tady opravdu rozebírat, kdy jste lhal nebo mne urazil. Víte mne urazí jenom inteligent, takže jste mne nemohl urazit. Zdravte si jak chcete, to je Vaše věc. Říkejte si co chcete, jednejte jak chcete, je to Vaše věc a Vaše vizitka. Mně opravdu je úplně jedno co si pan doktor z Miletína myslí a co dělá. On si sám za to zodpovídá. Přeji krásný den. Nosek Miroslav

 • No, pane starosto, koukám, že po skoro 48 hodinách jsou 2 ze 3 dotazů najednou zázračně zpátky. Zajímavé. Asi nějaký radniční skřítek…. Nicméně svoje argumenty proti navrhovanému systému, který nemá zaručenu korektnost a spravedlnost jsem podrobněji rozvedl ve svém dopise. Znovu opakuji, že jsem si zákon, na který se odvoláváte, pročetl a v citovaném článku, který se týká hospodaření s komunálním opadem v obcích se ani jednou nevyskytují slova “ČIP”, !”VÁHA”, “POPELNICE”. Je možné, že jste tuhle šílenost nevymyslel přímo Vy, ale zřejmě se Vám zalíbila. A pomyslete na to, jak to bude vypadat kolem Miletína a jak bude hodně lidí hodně naštvaných. Prostě jste rozhodl pánovitě bez diskuze, bez porady, bez oponentury. Proto vznikl paskvil. A pokud máte starost o seřízení mého kotle, vězte, že na vytopení budovy fary je adekvátní kotel o jmenovitém výkonu 36kW. Pokud ten kotlík dokážete seřídit líp než odborná firma, máte u nás dveře otevřené. A pokud jde o sedm let slibovanou kanalizaci, těžko to vyřešíte na stránkách Miletínských listů.Mně osobně to připadá, že si ze mně děláte sedm let srandu. A ještě jedna věc. Pokud jste měl pocit, že lidé dopláceli roky na odvoz mého popela, měl jste mi to sdělit a věc systémově řešit třeba diferencovaným poplatkem za svoz. A mimochodem, znám rodiny, kde za 2 týdny naplní 2 popelnice použitými inkontinenčními plenami, používanými nemocným či nemohoucím členem rodiny. Taky jim půjdete vyčítat, že na jejich odpad ostatní doplácejí? Do prčic : MYSLEJTE CHLOUPĚJC,MITNICK:

  • Dobrý den pane doktore. Víte já sice někdy chodím do práce v sobotu nebo v neděli, ale někdy prostě ne.Tento víkend jsem byl s rodinou. Víte proč to píšu? Své dotazy jste psal v sobotu dne 2.10.2021. V pondělí, tedy den, kdy jsem byl v práci jsem Váš na dotaz odpověděl. Dříve to opravdu nešlo. Omlouvám se tedy, zda jsem byl podle vás pomalý. Co se týká zákona, tak Vám doporučuji si ho opravdu znovu a pořádně přečíst. Jistě slova jako čip tam nenajdete, to už je věc, která se týká následného praktického provozu. Váha také ne, protože se mluví o množství nebo o hmotnosti. Popelnice také ne, to se zase týká následného provedení. Nicméně odborně se poplenici říká ,, Nádoba na komunální odpad”. Nicméně nebylo to bez diskuse. Zastupitelé to probírjaí více než rok. Veřejnost, když už nechodí na veřejná zasedání, byla informována v SL. Ale v jednom Vám dám za pravdu. S lidmi se to mělo projednat lépe a více, s tím souhlasím a beru to jako svoji chybu. Není také rozhodnuto, zda bude v Miletíně fungovat tento nebo jiný systém. Co se týká ulice Komenského, tak Vám opravdu nebudu vymlouvat Váš názor, že není hotová kvůli Vám. To je prostě hloupost. Ale pokud máte zájem, rád Vám ukážu kolik jsem vyvolal jednání a co všechno jsme v tom udělal, než skutečně došlo k tomu, že v roce 2023 bude ulice zrekonstruována. Stavte se. A nebylo to pouze vám uváděných sedm let, ale posledních sedmnác let. A fakt v tom nehraje roli, to jestli v té ulici bydlí nějaký Hlaváček nebo ne. Co se týká kolik stál psvoz odpadu přímo Vás a tedy zda stačilo Vámi uhrazených 1300,- Kč se dá jednoduše spočítat. Uvedl jste, že máte 100 kg popela za čtrnáct dní. To znamená při topné sezóně pět měsíců, že máte tunu popela. Takže celková čátka za Vaší tunu jenom popela byla celkem 4 638,- Kč (jenom za minulý rok) a to nepočítám celoroční svoz Vaše komunálního odpadu, náklady na svoz tříděného odpadu, náklady na velkokapacitní kontejner, náklady na svoz nebezpečného odpadu, to co běžně hradí každý občan v poplatku, když nemá popel ani pleny. Dále do toho nepočítám náklady, které nejsou součástí každoročního poplatku, které jako obec máme a to s biodpadem, který mohou celý rok lidé ukládat do boxu u dílen, náklady na měsíční svoz elektroodpadu přímo od domu obyvatel, náklady na možnost celoročního ukládání větví u bytovek. Je pak jasné proč se Vám nelíbí navrhovaný způsob svozu odpadu. Lidé, kterými se tak oháníte za Vás platí. On se vám současný způsob totiž vyplácí. Nikomu nic nevyčítám, pouze konstatuji fakta. Nový systém, který třeba ani nakonec neodsouhlasíme pouze a jenom nabízí možnost lidem platit za svůj komunální odpad. Náklady za uložení komunálního odpadu na skládkcáh horentně rostou a budou růst dále. Přeji krásný den. Nosek Miroslav

 • Dobrý den, plánuje se v rámci rekonstrukce ulice Komenského i položení chrániček na optický kabel a příprava domů na připojení? Byla by škoda této akce nevyužít.

 • Dobrý den pane starosto, sleduji dění v rodném Miletíně a zarazilo mne, že na novém webu, který je pěkný v části RODÁCI nejsou zveřejněna nová jména.15.10.1890 zemřel Jan Nepomuk Lhota ,c.k.rakouský státní úředník/c.k.místodržitelský rada v srbsko-batátském správním obvodu,c.k.podkrajský hejtman, měštˇan miletínský a čestný občan svobodného města Josefova/.Byl spisovatel apolitik/psal pod pseudonymem Květoslav Bystřický/ a v revolučním roce 1848 byl poslancem Říšského sněm.Napsal knihu Miletín nad Bystřicí, kterou vydala papežská tiskárna benediktínu rajhradských a v současnosti nakladatelství Garn v r.2012 v Brně.Toto píšu protože jsem ja ko žák národní školy /nyní 1.stupně/ jsem se zúčastnil odhalení pamětních desek na náměstí slávity Josefa Karáska a J,N.Lhoty.Desky byly provizorně plechové ,s nápisy snad pana Sˇulce,který byl dlouholetým tajemníkem MNV a malířem a grafikem Podzvíčinska.Tyto měly být později nahrazeny deskami mramorovými.K tomu nejenže nedošlo, ale byly v 50.tých letech odstraněny.Jsem odpůrcem měnění historie,což v dnešní době je světový trend a zejména naši politici se mohou přetrhnout v zalíbení SRN a EU.V Miletíně jsou ulice Bidlova.Lhotova,Barákova a Barbory Linkové/matka Bedřich a Smetany/.Bohužel málo občanů ví, kdo byli tito rodáci.Uvítal bych kdyby byly napsány články i k těmto rodákům.Děkuji a zdravím.J.R.

  • Dobrý den. Mockrát děkuji za podmět a určitě provedeme nápravu. Asi Vám udělám radost s tím, že cedule jsou zpátky na domech, kde tito rodáci bydleli nebo se narodili. Je to rozšířeno i o pana Hlavatého. Také pamatujeme na pana Lacinu, velice oblíbeného Miletínského faráře, po kterém jsme pojmenovali novou ulici. Tuto neděli byla také u příležitosti 30 tého výročí od jeho úmrtí uspořádána v našem kostele mše a byla moc pěkná. Ještě jednou děkuji za podmět a přeji z Miletína krásný den. Nosek Miroslav

 • Takže starosto, komentář k placení svozu odpadu jste mi sice smazal, ale jak víte, nedělá mi problém svůj názor na Vás prezentovat jinak. Minule to šlo dobře, tak si to zopákneme. Nakonec si to přečte víc lidí než na webu. Námahy litovat nebudu. Vás taky ne,

  • Dobrý den pane doktore. Nevím jak jste přišel na to, že jsem Vám váš komentář smazal. Psal jste ho 2.října 2021 a to byla sobota. Na úřadu jsem tento den nebyl a tak jsem Vám ho nemohl smazat a ani nevím proč bych to dělal. Ano moc dobře vím, že jste schopen prezentovat Vaše názory jinak. Nicméně vás upozorňuji, že nebudu odpovídat na úrážky a lži, které velice rád používáte. Přeji krásný den. Nosek Miroslav.

 • Vřelé díky, pane starosto, za geniální systém úhrad za svoz odpadu. Pro spoustu lidí to znamená přibližně toto: Koupit novou plastovou popelnici, poděkovat městu za čip,a pak větší polovinu roku platit za svoz popela (se kterým bude poněkud obtížnější manipulace, protože plastová popelnice asi nesnese vložení úplně horkého popela) horentní sumy.
  Když to beru podle sebe, zaplatili jsme dosud asi 1500 korun ročně za svoz, nalepili známku, odpad třídili a o víc se nemuseli starat. Nyní od října do května dostanu měsíc co měsíc šťavnatou fakturu cirka 1200 Kč, anžto i úsporný automat na uhlí vyprodukuje za 2 týdny cirka 100 kg popela, plus bude pár kilo komunálního odpadu. To máme ročně odhadem 18.000 Kč za svoz odpadu. Takže asi nejsem sám, od koho můžete očekávat vlnu neutuchající vděčnosti a díků ze strany občanů Miletína. Kontrolní otázka: myslíte si, že všichni budou odpad sypat do čipovaných popelnic? Jak asi budou vypadat kontejnery na tříděný odpad? Jak asi bude vypadat okolí města? Pořád se mi potvrzuje, že vždycky vymyslíte nějaký extra zázrak, a pak na něm trváte i kdyby čert na koze jezdil. A ještě mám jeden dotaz na závěr: Cirka od roku 2015 slibujete dotažení kanalizace na celou Komenského ulici. Kašlete na to jen proto, že v inkriminovaném úseku bydlím já, abyste mi dal za vyučenou? Nesmí se sem psát sprosté výrazy, takže Vám nemohu napsat,, k čemu tu jste, Gratuluji k dalšímu mentálnímu výplodu a loučím se slovy Haymana Kaplana: MYSLEJTE CHLOUPĚJC, MITNICK!!

  • Dobrý den pane doktore. Pokusím se Vám odpovědět na Vaše dotazy. Plastová poplenice je nutná z toho důvodu, že kovovoá poplenice ruší přenos informací z čipu, který bude instalován na poplenici. Děkovat můžete za čip i jeho instalaci, to je skutečně zdarma, tedy zdarma ne, hradí to město. Při Vašm vzdělání byste měl vědět, že žhavý popel nepatří do popelnice a to ani kovové. Co se týká částky, kterou budete platit, jak jste napsal, tak nevím jak jste na to přišel. To opravdu nebudu komentovat. Kolik se bude platit za kilo odpadu ještě nevíme, víme že maximum bude 6,- Kč za kilo, to však u nás nebude určitě platit.. Ale jestli máte 100 kg popela za 14 dní, tak to máte asi špatně seřízeno nebo topíte nečím jiným než uhlím. Jinak současný systém opravdu nebyl dobrý, protože Ti co netopí ulhím nebo dřevem, tak dopláceli například na Vás a množství Vašeho popela. Takže byste měl poděkovat vy těm, co za Vás doposud hradili spoustu let Váš popel, protože by Vám těch 1500,- Kč nestačilo ani v současném systému. Víte, kdo třídil doposud, tak s tříděním nebude mít problém ani nyní. Jinak tento zázrak jak uvádíte jsem nyvmyslel já, ale naši zákonodárci s cílem, aby se co nejvíce třídilo a systém byl spravedlivější. Víte je možné, že se najde pár lidí, kteří prostě budou házet komunál do tříděného, ale to se děje i nyní. Tomu prostě nezamezíte. Co se týká kanalizace v ulici Komenského, tak jsem o tomto problému psal několikrát jak v Sousedských listech ( i v těch posledních) tak na našich stránkách. Jestli jste někdy našel informaci, že je to protože bydlíte v ulici Komenského, tak mně ji prosím pošlete. Kdybyste jenom trochu chtěl, tak byste si tuto informaci sehnal a nešířil zde bludy. Přeji Vám krásný den. Nosek Miroslav

 • Zdravím Míro, tento týden, jak už o prázdninách bývá zvykem, opět nevyvezli plasty u školní jídelny. Jsou přeplněné. U nás na křižovatce je od minulého týdne přeplněný kontejner na papír. Asi by to chtělo tvůj zásah. Díky Miloš

  • Ahoj. Moc díky za informaci. Zavolám tam a důrazně jim to připomenu. Je to pořád do kola. Ještě jednou díky za upozornění.

 • Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné opravit výmoly před bytovým domem č. 355 (bývalý dům služeb) v ulici Jiřího z Poděbrad?

  Předem mnohokrát děkuji,
  Charvát

  • Dobrý den.
   O výmolech víme. Pravděpodobně se bude jednat o propadlé kanalizační přípojky. Dotazem na VOS Jičín jsme zjistili, že v tomto prostoru nemají žádnou kanalizaci. Jedná se o domovní přípojku domu č.p 355. Vyřízení věci bylo předáno na SÚ Miletín. Podle zákona je majitelem kanalizační přípojky vlastník domu.

 • Dobrý den, na škole je utržený plech na střeše. Děkuji Kněžourková

  • Dobrý den. Moc díky za informaci. Informace byla předána školníkovi panu Poláčkovi. Ještě jednou děkuji.Omlouvám se, že odpovídám až dnes, měl jsem dovolenou.

 • Dobrý den
  Chci se zeptat jak to pro letošní letní sezónu vypadá s koupalištěm ? Vím, že v loňskem roce bylo uvažovanou o jeho nutné opravě kvůli jeho průsaku.
  Po mnoho let jsme byli pravidelnými návštěvníky , můžeme se těšit na letošní léto ?
  Zdravím a přeji hlavně zdraví, a ať se vašemu malebnému městečku ve všech směrech daří.

  • Dobrý den. Bohužel se zjistilo, že kromě průsaku je také ve velmi špatném technickém stavu potrubí kolem bazénu a bude třeba větší zásah. V letošním roce tak bazén bude mimo provoz.
   S přáním hezkého den
   Nosek Miroslav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *